هزینه زندگی در امریکا چقدر است؟

هزینه زندگی در امریکا چقدر است؟

  • هزینه های اقامت در امریکا چقدر است؟
  • هزینه های خورد و خوراک در امریکا به صورت ماهیانه چقدر است؟

یکی از دغدغه های مهاجرت برای خیلی از افراد می تواند هزینه های زندگی در کشور مورد نظر باشد. کسانی که قصد تحصیل و مهاجرت به کشور های خارج را دارند اگر از هزینه های زندگی در آن کشور مطلع باشند خیلی راحت تر می توانند در مورد رفتن و مدیریت های مالی تصمیم بگیرند. هزینه زندگی در امریکا را بررسی خواهیم کرد فقط یک نکته و آن هم اینکه اگر در امریکا درامد نسبتا خوبی مثلا ۶۵۰۰ دلار در ماه داشته باشید در واقع می توانید زندگی نسبتا خوبی داشته باشید.

هزینه ی اقامت در امریکا

از جمله هزینه هایی که معمولا برای هر فرد مهاجری می تواند مساله ساز و دغدغه برانگیز باشد هزینه های اقامت و مسکن است. هزینه ی اپارتمان و اقامت در امریکا بسته به جایی که برای زندگی برمی گزینید، نوع اپارتمان اینکه چند خوابه باشد و بحث متراژ و این ها متفاوت است. در کل هزینه ی یک اپارتمان یک خوابه در امریکا در مرکز شهر ۸۹۶ دلار / اجاره ی آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱۵۵۰ دلار / هزینه ی یک آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر ۷۰۰ دلار / هزینه ی یک آپارتمان سه خوابه در حومه شهر ۱۲۰۰ دلار می باشد. که باز هم این قیمت ها در جاهای مختلف و شهر های امریکا می تواند متفاوت باشد مثلا اگر شما بخواهید آپارتمانی در یکی از شهر های بوستون و یا لس انجلس بگیرید شاید باید به مراتب هزینه های بیشتر ی پرداخت کنید و یا اینکه آپارتمان مبله باشد و یا خیر در هزینه ها بسیار تاثیرگذار است.

هزینه های خورد و خوراک در امریکا

فرض کنید که وارد یک سوپر مارکت شده اید و قیمت ها را به صورت اتیکت بر اجناس ملاحظه می کنید:

  • یک شانه تخم مرغ ۲ دلار
  • یک بطری شیر ½ دلار
  • یک قرص نان ۵۰۰ گرمی ۲٫۳ دلار
  • یک کیلو برنج حدودا ۵٫۹۰ دلار
  • یک کیلو مرغ ۹ دلار
  • یک کیلو گوشت گاو حدود ۱۵ دلار

میوه و سبزیجات در امریکا

  • یک کیلو سیب ۳٫۱ دلار
  • یک کیلو پرتقال ۳٫۲ دلار
  • کیلو گوجه فرنگی حدود ۴ دلار
  • یک کیلو سیب زمینی ۲ دلار

هزینه های حمل و نقل عمومی در امریکا

  • هزینه ی جابه جایی با تاکسی ۲٫۷ دلار
  • هزینه ی یک کیلومتر جابه جایی با تاکسی ۱٫۴ دلار
  • هزینه ی بلیط مترو ۱٫۹ دلار

تمام هزینه هایی که در بالا ارائه شد در همه جای امریکا یکسان نبوده و در هر ایالت ممکن است قیمتی متفاوت داشته باشد برای مثال هزینه ی اینترنت مثلا: در شهر واشنگتن به صورت ماهانه حدود ۵۸ دلار است حال آنکه در شهر لس انجلس حدود ۴۸ دلار می باشد و یا در شهر نیویورک حدود ۵۲ دلار است. بنابراین این تخمین و میانگین را برای همه هزینه های دیگر در نظر داشته باشید. به طور کلی بیشتر هزینه ها در شهر نیویورک گرانتر بوده و شهر های دیگر مثل تگزاس و ایالت لس آنجلس به نسبت ارزانتر از نیویورک می باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.