ثبت نام آنلاین بدون نیاز به حضوردر چند دقیقه واحد عکاسی امکان ثبت نامی حضوری با وقت قبلی

لاتاری چیست ؟ گرین کارت آمریکا

لاتاری در لغت به معنای قرعه کشی است و لاتاری گرین کارت امریکا در واقع یک قرعه کشی است که دولت آمریکا هر ساله از طریق آن به ۵۵۰۰۰ نفر از سراسرجهان گرین کارت اعطا میکند. هر ساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در لاتاری هستند از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام میشود و نام کشور ما ایران نیز همواره جزء کشورهای مجاز به ثبت نام لاتاری قرار گرفته است. معیار اینکه اتباع چه کشورهایی میتوانند در لاتاری شرکت کنند و چه کشورهایی نمیتوانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور به ایالات متحده دارد، زیرا تعداد بسیار زیادی از اتباع کشورها هر ساله از طرق دیگر به آمریکا مهاجرت میکنند.

 به بیان ساده تر، اداره مهاجرت امریکا لاتاری را به عنوان فرصتی برای کشورهایی که هر ساله مهاجر کمتری به این کشور دارند، ایجاد کرده است تا از این طریق بتواند موازنه ای بین نژاد و جمعیت مهاجران بوجود آورد. به همین سبب، این برنامه قرعه کشی ویزای گوناگونی نام گرفته است.

طبق آمار منتشر شده، در حال حاضر حدود یک میلیون و چهارصد هزار ایرانی ساکن ایالات متحده امریکا میباشند.

چرا کارت سبز ؟

ثبت نام لاتاری اصول و قاعده ی خاص خود را دارد و متاسفانه بسیار مشاهده شده که افراد به علت عدم اطلاع از قوانین فرم را اشتباه تکمیل می نمایند و از روند قرعه کشی حذف می شوند، از اینرو انجام ثبت نام توسط کارشناسان متخصص و آگاه همواره به متقاضیان توصیه می شود.

کارت سبز، مجموعه ای معتبر با 10 سال سابقه و با اطلاع کامل از شرایط و قوانین، به عنوان یک پلتفرم ثبت نامی هر ساله اقدام به ثبت نام افراد برای لاتاری گرین کارت آمریکا می نماید و از اینرو با تکمیل اصولی فرم ثبت نام، به افراد متقاضی کمک می کند که شانس برنده شدن در لاتاری را از دست ندهند.

همچنین واحد عکاسی مقرر در مجموعه کارت سبز آمادگی تهیه عکس لاتاری مطابق با استاندارد های مورد نیاز را به طور کاملا اصولی برای شما دوستان گرامی دارد.

از مزایای کارت سبز امکان ثبت نام آنلاین بدون نیاز به حضور افراد می باشد؛ اما آن دسته از افرادی که تمایل دارند به صورت حضوری ثبت نام نمایند، میتوانند با وقت قبلی به مجموعه کارت سبز مراجعه کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام گرین کارت آمریکا

  1. پاسپورت دارای تاریخ اعتبار
  2. عکس لاتاری
  3. مشخصات فردی

چه کسانی می توانند در لاتاری شرکت کنند؟

شرایط شرکت در لاتاری بسیار آسان است. همه افراد فارغ از جنسیت، مذهب و بدون نیاز به مدرک زبان می توانند در لاتاری شرکت و شانس خود را برای اخذ ویزا و گرین کارت ایالات متحده امریکا امتحان نمایند. تنها شرطی که متقاضیان باید از آن برخوردار باشند، داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم و در صورت نداشتن آن، داشتن 2 سال سابقه کاری قابل اثبات طی 5 سال گذشته است.

حتی لاتاری گرین کارت آمریکا شرایط سنی ندارد و همه افراد می توانند در آن شرکت نمایند. تنها باید مدنظر داشته باشید که افراد زیر 18 سال حتما باید به صورت زیر مجموعه والدین ثبت نام شوند در حالیکه افراد بالای 21 سال حتما می بایست جدا از خانواده و به صورت مستقل ثبت نام کنند.

زمان ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا

چه زمانی می باشد ؟

مهر و آبان هر سال زمان ثبت نام لاتاری می باشد در طول سال امکان رزرو در کارت سبز وجود دارد
زمان ثبت نام لاتاری 2023ثبت نام برنامه لاتاری گرین کارت 2023 در اکتبر 2020 یعنی مهر 1400 آغاز خواهد شد و در آبان 1400 بسته خواهد شد.

نحوه چک کردن نتایج لاتاری

اردیبهشت هر سال نتایج لاتاری اعلام میشود

که می توانید از طریق لینک زیر برای مشاهده نتایج لاتاری اقدام نمایید

ثبت نام گرین کارت آمریکا ( لاتاری)

مزایای برنده شدن در لاتاری و گرفتن گرین کارت امریکا چیست؟

فرد صاحب گرین کارت اگرچه که یک شخص خارجی محسوب می‌شود و آمریکایی نیست ولی می‌تواند به‌طور دائم در آمریکا زندگی کند و تحت حمایت قوانین دولت آمریکا قرار گیرد. او می‌تواند بعد از کسب مجوزهای مربوط در آمریکا مشغول به کارشده و شغل خصوصی یا دولتی داشته باشد. همچنین می‌تواند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را به همراه خود به آمریکا ببرد. دارندگان گرین کارت معمولاً بعد از 5 سال می‌توانند برای سیتینزن شیپ (شهروند) شدن اقدام کنند. در ضمن دارندگان گرین کارت از مزایای داشتن شماره ملی برخوردار می‌شوند، این موضوع برای افرادی که پیش از بازنشستگی دارای 10 سال سابقه کار در امریکا باشند به همراه برخورداری از مزایای بازنشستگی خواهد بود. به‌طورکلی مزایای داشتن گرین کارت امریکا عبارت است از:

  • حق سکونت دائم در کشور آمریکا
  • اخذ شهروندی آمریکا (سیتیزن شیپ)
  • دریافت پاسپورت آمریکایی و امکان سفر به 170 کشور دنیا بدون ویزا
  • حق کار در آمریکا و امکان یافتن مشاغل فدرال
  • حق تحصیل در امریکا و دسترسی به نظام آموزش عالی ایالات‌متحده
  • برخورداری از بیمه و دسترسی به نظام بهداشت و درمان امریکا

منظور از ثبت نام تک شانسه، دوشانسه و سه شانسه چیست؟

ثبت نام تک شانسه لاتاری : همه افراد مجرد بالای 18 سال که به طور مستقل و جدا از خانواده ثبت نام می نمایند و افراد متاهل در صورتی که یکی از زوجین پاسپورت معتبر نداشته باشد به صورت تک شانسه در لاتاری ثبت نام می شوند.

ثبت نام دوشانسه لاتاری : افراد متاهلی که هر دو نفرشان پاسپورت معتبر دارند، می توانند شانس خود را دو برابر کنند. بدین صورت که یک بار آقا به عنوان نفر اصلی ثبت نام می شود، همسر و فرزندان 21 سالش زیر مجموعه او قرار می گیرند و یکبار بالعکس، خانم به صورت  نفر اصلی و آقا و فرزندان زیر 21 سال زیر مجموعه او ثبت نام می شوند.  لازم به ذکر است در صورت برنده شدن یکی از زوجین چه در ثبت نام تک شانسه و چه به صورت دو شانسه، برای شخص برنده و کل افراد زیر مجموعه اش ویزا و گرین کارت صادر می شود.

لازم به ذکر است، افراد متاهل به صورت دو شانسه در کارت سبز، بدون دریافت هزینه جداگانه ثبت نام می شوند.

ثبت نام سه شانسه لاتاری : افراد مجرد 18 تا 21 سال می توانند یک بار به عنوان زیر مجموعه پدر، یک بار زیر مجموعه مادر و یک بار به تنهایی و جدا از خانواده ثبت نام نمایند. در این صورت، شانس برنده شدن این افراد در لاتاری و اخذ گرین کارت بیشتر از سایرین خواهد بود.

نمونه عکس صحیح لاتاری

عکس لاتاری شرایط خاص خود را دارید

عکس پاسپورتی، پرسنلی3/4، سلفی و سال گذشته تایید نمی شود.
🔸 پس زمینه عکس باید سفید باشد.
🔸 نیم تنه در عکس مشخص باشد، عکس با فاصله گرفته شود.
🔸 فضای بالای سر و اطراف شانه ها باید کامل معلوم باشد.
🔸 کیفیت عکس واضح، بدون تاری، سایه و روتوش باشد.

برای تهیه عکس می توانید به مجموعه کارت سبز مراجعه نمایید

واحد عکاسی مقرر در مجموعه کارت سبز آمادگی تهیه عکس لاتاری مطابق با استاندارد های مورد نیاز را به طور کاملا اصولی برای شما دوستان گرامی دارد.

ثبت نام حضوری آنلاین و عکاسی با تعیین وقت قبلی

ثبت نام آنلاین لاتاری ( گرین کارت ) 24 ساعته

سوالات خود را در بخش سوالات متداول مشاهده نمایید

در صورت نیافتن پاسخ سوال خود با کارشناسان ما تماس بگیرید

02146084485

09391324467

اخبار و اطلاعیه ها