شرایط، نکات و الزامات متقاضیان شرکت در لاتاری و ثبت نام گرین کارت

آیا شما شرایط لازم را برای حضور در لاتاری گرین کارت DV-2021 ایالات متحده دارید؟

ثبت نام برای حضور در برنامه لاتاری ویزا گرین کارت DV-2021 ایالات متحده باز بوده اما باید از دو شرایط لازم برخوردار باشید که در ادامه به آنها پرداخته می شود. اگر از دو شرایط لاتاری مورد اشاره برخوردار باشید، می توانید یکی از افراد حاضر در برنامه لاتاری ویزا گرین کارت DV-2021 ایالات متحده به شمار روید. گفتنیست لاتاری سال جاری به عنوان DV-2021 Lottery شناخته شده و در سال ۲۰۲۰ متقاضیان موردنظر موفق می شوند با دریافت ویزا به ایالات متحده نقل مکان کرده و در این کشور زندگی کنند. برای دریافت ویزا بایستی نخست در لاتاری برنده شده و فرم های مخصوص مهاجرت را پر کنند. سپس در یک مصاحبه ای شرکت کرده که در سفارت کشور مربوطه برگزار می شود و باید در این مصاحبه نیز موفق بیرون آیند.

اما شرایط لازم برای حضور در لاتاری گرین کارت DV-2021 ایالات متحده چیست؟

۱- داشتن ملیت یک کشور برای حضور در لاتاری گرین کارت DV-2021 ایالات متحده
برای داشتن شرایط لازم جهت گرفتن تسهیلات گوناگون ویزا ایالات متحده، شما باید شهروند یک کشور خارجی بوده و ملیتی داشته باشید. البته کشورهایی که نرخ مهاجرت کمی به ایالات متحده دارند در این زمینه شانس آنها بیشتر است. افرادی که در کشورهایی با نرخ مهاجرت بالا به امریکا متولد می شوند، بدون شک از لیست حذف خواهند شد. در فهرست زیر می توانید کشورهایی که سال 2021 واجد شرایط برای حضور در لیست نیستند را مشاهده کنید:
• بنگلادش
• جمهوری دومینیکن
• مکزیک
• کره جنوبی
• برزیل
• السالوادور
• نیجریه
• انگلستان
• ویتنام
• پاکستان
• هایتی
• کانادا
• هند
• چین
• پرو
• کلمبیا
• جامئیکا
• فیلیپین

شهروندان کشورهای دیگر به جز فهرست فوق می توانند در این لاتاری شرکت کنند. لاتری که برنده آن از کارت اقامت دائم در ایالات متحده برخوردار خواهد شد و به عنوان شهروند ایالات متحده به شمار خواهد رفت. این برنامه مهاجرت به عنوان گرین کارت نیز شناخته می شود و تنها شرط داشتن ملیت کشوری برای حضور در لاتاری کافی نیست. زیر شرط دومی وجود داشته که افراد برای حضور در برنامه باید از آن بهره ببرند.
نکته ای که می تواند در برای شهروندان کشورهای فوق وجود داشته باشد این است که اگر والدین یا همسر این افراد ملیت کشوری به جز لیست مورد اشاره را دارند، براساس برخی قوانین مجوز حضور در لاتاری را می توانند کسب کنند. البته برای کسب جزئیات بیشتر بهتر است تحقیق و جستجوی بیشتری داشته باشید.
همانطور که گفته شده بریتانیا در لیست حضور داشته و این کشور مناطق وابسته ای چون آنگویلا، برمودا، جزایر ویرجین بریتانیا، جزایر کیمن، جزایر فالکلند، جبل الطارق، مونتسرات، پیتکرن، سنت هلن، جزایر ترکس و کایکوس به جز ایرلند شمالی را دارد. بومیان نوار غزه نیز می توانند به عنوان شهروند امارات متحده عربی شناخته شده و شهروندان مصری نیز باید از ملیت مصری خود استفاده کنند.
بومیان متولد شده در هنگ کنگ، ماکائو و تایوان نیز می توانند در لاتاری گرین کارت DV-2021 ایالات متحده حضور داشته باشند.

۲- داشتن تجربه کاری یا تحصیلات لازم برای حضور در لاتاری گرین کارت DV-2021 ایالات متحده
برای فردی که در امریکا متولد نشده و شهروند این کشور نیست بایستی دارای یکی از شرایط مورد بحث برای حضور در لاتاری گرین کارت است. علاوه بر آن متقاضی دریافت ویزا ایالات متحده باید دو شرط زیر را دارا باشد:
گزینه ۱:
متقاضی بایستی از تحصیلات عالی یا معادل دیگری برخوردار باشد تا بتواند در لاتاری حضور پیدا کند. تحصیلات دبیرستان یا معادل آن بدان معناست که افراد می بایست دوره دوازده ساله دانش آموزی را سپری کرده و مدرک را دریافت کرده باشند. با این حساب بایستی مدرک تحصیلات عالی را برای حضور در لاتاری گرین کارت داشت و بدون مدرک تحصیلاتی بدون شک نمی توان حضوری پیدا کرد.
گزینه ۲:
متقاضیان بایستی بین ۲ تا ۵ سال سابقه کاری داشته و در مشاغلی که درون این لینک وجود داشته، سابقه کسب کرده باشند.

اطلاعات تکمیلی و نکاتی برای متقاضیان شرکت در لاتاری آمریکا

شرایط، نکات و الزامات متقاضیان شرکت در لاتاری و ثبت نام گرین کارت

افرادی که می‌خواهند در این لاتاری شرکت کنند باید حداقل دو شرط زیر را داشته باشند:

 • سن ۱۸ سال به بالا
 • مدرک دیپلم یا بالاتر

در صورتی که تحصیلات زیر دیپلم دارید، باید طی ۵ سال اخیر، دو سال سابقه کار تخصصی داشته باشید. عنوان شغلی تخصصی شما باید منطبق با شرایط اداره کار ایالات متحده باشد. این شغل‌ها در شبکه اطلاعات شغلی آمریکا در مناطق مختلف دسته بندی شده‌اند و تخصص شما باید در Zone ۴-۵ باشد.

در صورتی‌که دو شرط سن (۱۸ سال) و مدرک تحصیلی حداقل دیپلم را دارید، به راحتی می‌توانید در این قرعه‌کشی شرکت کنید.

هیچ حداقل سنی برای شرکت کنندگان وجود ندارد، اما شرط داشتن مدرک پایان دبیرستان یا دو سال سابقه کار برای درخواست کننده اصلی در زمان ارائه درخواست، عملا بیشتر افراد زیر ۱۸ سال را فاقد شرایط می‌کند.

هم چنین، بین کسی که حداقل مدرک را دارد با کسی که بالاترین درجه علمی و مدرک دانشگاهی دارد هیچ فرقی وجود نمی‌کند.

افراد خانواده مجاز ثبت نام در لاتاری

افراد مجرد بالای ۱۸ سال می‌توانند به تنهایی در لاتاری شرکت کنند. افراد متاهل می‌توانند با همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود در لاتاری شرکت کنند.

افراد متاهل، می‌توانند دو بار در لاتاری شرکت کنند. به این صورت که یک فرم یک بار برای آقا پر شود و اطلاعات خانم در آن گنجانده شود و یک بار خانم فرم را پر کند و اطلاعات آقا را در فرم خود بگنجاند. این کار کاملا قانونی است و می‌تواند شانس افراد متاهل را دو برابر کند.

افراد مجرد بین ۱۸ تا ۲۱ سال می‌توانند هم به صورت انفرادی ثبت نام کنند و هم به همراه والدین خود. بدین ترتیب ۳ بار در لاتاری شرکت کرده‌اند و این امر شانس برنده شدن‌شان را بیشتر می‌کند و در صورت برنده شدن هر یک از والدین، می‌توانند به همراه آنها مهاجرت کنند.

یک فرد در صورت برنده شدن، فقط می‌تواند همراهان مجاز خود را که نام آن‌ها را در زمان ثبت نام در لاتاری در فرم قید کرده، با خود به آمریکا ببرد.

نکاتی برای  افراد متقاضی :

متقاضی یا میبایست دارای دیپلم دبیرستان (یا معادل آن) باشد، و یا در طی پنج سال گذشته حداقل دو سال در حرفه ای که جهت اشتغال به آن به حداقل دو سال آموزش یا تمرین نیاز است اشتغال داشته باشد .

 برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال متقاضی نیز در صورت برنده شدن بصورت اتوماتیک ویزای مهاجرت به آمریکا صادر می شود. زن و شوهر می توانند جهت دوبل کردن شانس برنده شدن خود هر کدام بصورت جداگانه تقاضا کنند. اگر زن یا شوهر هر کدوم برنده بشن همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال آنها بصورت اتوماتیک برنده و شامل تقاضا می شوند. فرزندان بالای ۲۱ سال و فرزندان متاهل زیر ۲۱ سال می بایست تقاضای جداگانه تنظیم کنند و امکان شرکت از طریق تقاضانامه والدین خود را ندارند.

  شما می بایست نام همه فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود را در تقاضای خود درج کنین بدون توجه به اینکه فرزند بیولوژیکی شما باشد، فرزند همسرتان از یک ازدواج قبلی باشد و یا اینکه شما آنها را به فرزندی قبول کرده باشید. فقط در صورتیکه فرزندتان هم اکنون دارای اقامت آمریکا بوده و یا تبعه آمریکا باشد لازم نیست که نام اونها را در تقاضای خود درج کنید. نام همه فرزندان زیر ۲۱ سال خود را در تقاضا درج کنید حتی اگه الان با شما زندگی نمی کنند و یا حتی اگر تصمیم ندارین که در صورت برنده شدن در قرعه کشی آنها را با خود به آمریکا برده یا حتی بچه شیر خواره است.

کامپیوتر به صورت اتفاقی اشخاصی با فرم های حائز شرایط را انتخاب می نماید. این افراد بین ماه مه تا ژوئیه سال بعد نامه ای حاوی خبر انتخاب شدنشان و دستورالعمل های بعدی از جمله اطلاعاتی در مورد هزینه های مربوط به مهاجرت به ایالات متحده دریافت می کنند. کسانی که انتخاب می شوند توسط ایمیل (نامه الکترونیکی) این خبر را دریافت نمی کنند. کسانی که انتخاب نمی شوند هیچ خبری [از طریق نامه یا ایمیل] دریافت نمی کنند. سفارت ها و کنسول گری های ایالات متحده نمی توانند لیست منتخبین قرعه کشی را تهیه کنند. همسران و فرزندان زیر ۲۱ سال و مجرد متقاضی منتخب اصلی می توانند جهت همراهی او درخواست ویزا کنند. ویزا در فاصله زمانی بین اول اکتبر تا ۳۰ سپتامبرصادر می شود.

 چندین میلیون از تقاضاهای شرکت در قرعه کشی گرین کارت که سالانه به مقامات آمریکایی تسلیم می شوند به دلیل عدم رعایت نکات ضروری در تنظیم صحیح تقاضا از دور قرعه کشی خارج میشوند.

18 پاسخ
 1. فروشگاه اينترنتی
  فروشگاه اينترنتی گفته:

  بموقع اطلاع رسانی نموده و شرایط و ضوابط لازم را با تمام جزئیات لازم ارائه نموده اید

  پاسخ
 2. شهرام
  شهرام گفته:

  سلام خوب هستید لطفا به من راهنمایی بفرمایید آیا برای ثبت مام داشتن پاسپورت الزامی است؟ من که هنوز پاسپورت نگرفتم باید چکار کنم یا کدام گزینه را علامت گذاری کنم لطفا راهنمایی بفرمایید از طریق ایمیل Shahram*********gian@gmail.com

  پاسخ
 3. مجيد
  مجيد گفته:

  من پاسپورتم اعتبارش گذشته براي ثبت نام در لاتري حتما پاس ميخاد؟ نميشه فعلا ثبت نام كرد و بعد ويرايش زد چونكه 10 روز طول ميكشه تا پاس بياد

  پاسخ
 4. sahar
  sahar گفته:

  سلام ببخشید پاسپورت که ضروری شده تو فرم ثبت نام باید اسکن شده اش دو قرار بدیم یعنی از پاسپورت اسکن بگیرم؟

  پاسخ
 5. بابک
  بابک گفته:

  سلام من لاتری ۲۰۱۷برنده شدم رفتم ارمنستان و بخاطر داشتن مدرک دیپلم کارودانش ویزا رد شد میشه بنده را راهنمایی نمایید؟آیا میتوانم دوباره برای لاتاری۲۰۲۱ثبت نام کنم؟و آیا باتوجه به گرفتن مدرک پیش دانشگاهی درسال۹۸مجاز به گرفتن ویزا درصورت برنده شدن هستم؟شغلم نقاش ساختمان میباشد متشکرم لطفا به من emailبزنید

  پاسخ
 6. زهرا
  زهرا گفته:

  سلام
  ایا کسی که در لاتاری ثبت نام میکنه باید براش ایمیلی بیاد مبنی بر اینکه ثبت نام شده بلافاصله بعد از ثبت نام؟؟؟
  سپاس

  پاسخ
 7. mary
  mary گفته:

  سلام وقتتون بخیر واسه ثبت نام در لاتاری باید گذرنامه داشته باشیم؟

  پاسخ
 8. Matin
  Matin گفته:

  سلام من قصد ثبت نام در لاتاری امسال رو داشتم تا وقتی که متوجه قضیه بن سوم ترامپ که شامل شش کشور مسلمان از جمله ایران میشود شدم و در صورت برنده شدن هم به ایرانیان ویزا داده نمیشه مگر در صورت داشتن شرایط معافیت از این بن آیا هنوز هم برای من که هیچ کدوم از شرایط معافیت از این بن رو ندارم برای ثبت نام لاتاری امیدی هست؟

  پاسخ
 9. Mohammad kazemzadeh
  Mohammad kazemzadeh گفته:

  سلام.یکی از دوستان سال گذشته در لاتاری برنده شد.اما به گفته خود به دلیل فرمان ترامپ…موفق به کسب ویزا نشد.حدود 10 میلیون تومان هزینه کرده…آیا واقعا به دلایل سیاسی ایشون رد شده؟آیا گرفتن ویزا در شرایط سیاسی امروز کار راحتی هست یا نه؟

  پاسخ
  • کارت سبز
   کارت سبز گفته:

   سلام، با تشکر از تماس شما
   بله صدور ویزا امکانپذیر است

   به نسبت قبل سخت شده، اما با انجام امور در سریعترین زمان و پیگیری زیاد و البته راهنمایی توسط مشاوران دریافت ویزا امکانپذیر خواهد بود

   پاسخ
 10. ملیکا احمدی
  ملیکا احمدی گفته:

  تشکر از شما جهت اطلاع رسانی لاتاری
  من ثبت نام را از طریق سایت شما انجام دادم

  پاسخ
 11. QADIR
  QADIR گفته:

  آیا کارت لاتاری برای تمامی کشور ها است ؟؟ و از کدام کشور ها میتوان برای ثبت اقدام نود؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *