مجموعه کارت سبز با بیش از 10 سال سابقه در خدمات مشاوره ، ثبت نام ، پیگیری نتایج لاتاری آمادگی خود جهت راهنمایی و تکمیل مدارک به برندگان لاتاری را اعلام می نماید 

برندگان محترم لاتاری می توانند مشاوره،تکمیل فرم DS-260 ، راهنمایی تکمیل مدارک و… را به کارت سبز بسپارند.

 

مراحل کاری برندگان لاتاری:


1.تکمیل فرم DS-260
اولین کاری که باید انجام دهید این است که فرم درخواست ویزای مهاجرت Form DS-260 را پر کنید. در این فرم که به زبان انگلیسی پر خواهد شد موارد مختلفی از جمله اطلاعات شخصی، وضعیت تأهل، محل کار یا تحصیل و سوابق کیفری سوال پرسیده می‌شود. در صورتی که از زمان ثبت‌نام در قرعه‌کشی لاتاری تغییری در ترکیب خانواده شما به وجود آمده است، مثلا ازدواج کرده‌اید یا صاحب فرزند شده‌اید، حتما باید این موارد را در فرم مذکور اعلام کنید زیرا در غیر این‌صورت ممکن است رد صلاحیت شوید.

دقت داشته باشید که برای هر یک از اعضای خانواده باید یک فرم DS-260 جداگانه پر شود. این یک نکته بسیار ظریف است و در صورتی که برای کل اعضای خانواده فقط یک فرم را تکمیل کنید خیلی زود از ماراتن اخذ گرین کارت آمریکا حذف خواهید شد. برای حضور در مصاحبه، علاوه بر مدارک دیگر باید این فرم را هم همراه خود داشته باشید. تاریخ مصاحبه پس از پر کردن فرم DS-260 برای شما ارسال خواهد شد.

نکته مهم : توصیه می‌شود که پر کردن فرم را به دوستان و آشنایان نسپارید زیرا مواردی همچون تفاوت امضای موجود در فرم و امضای فرم‌های زمان مصاحبه باعث حذف شدن نام فرد از فرآیند اخذ گرین‌کارت شده است.

 

2-کامل کردن مدارک 

توصیه ما این است که به هیچ عنوان وقت را تلف نکرده و پیش از تعیین تاریخ مصاحبه اقدام به جمع کردن مدارک لازم برای گرین کارت نمایید. مدارک لازم جهت مصاحبه گرین کارت که باید آن‌ها را آماده کنید شامل موارد زیر می‌شود:

پاسپورت

شناسنامه

مدرک تحصیلی

سابقه کار

مدارک ازدواج یا طلاق

مدارک و شناسه نظامی برای کسانی که در ارگان‌های نظامی هم‌چون ارتش خدمت کرده‌اند

اسناد مالی مانند صورت حساب بانکی

اسناد مربوط به ارزیابی املاک و مستغلات

مدارکی که نشان دهد شما کارمند یا صاحب یک شرکت هستید

مدارک عدم سوءپیشینه (در صورتی که در چند کشور زندگی کرده باشید باید از هر کدام آن‌ها مدرک جداگانه بگیرید. در صورتی که دارای سوءپیشینه و سوابق کیفری باشید هنوز هم شانس گرفتن گرین کارت را خواهید داشت اما حتما گواهی را ارائه کنید که نشان دهد قبلا بابت جرمی که کرده‌اید مجازات شده‌اید)

 

3-معاینات پزشکی

قبل از این که زمان مصاحبه برای شما تعیین شد باید معاینه پزشکی انجام گردد. دقت داشته باشید که انجام معاینات پزشکی گرین کارت فقط در برخی مراکز خاص و معتبر امکان‌پذیر خواهد بود.

گذراندن کمیسیون پزشکی از این بابت ضروری است که مشخص شود شما یا هر یک از اعضای خانواده‌تان مبتلا به یکی از بیماری‌هایی که ورود به کشور آمریکا را محدود می‌کند، نیستید. این بیماری‌ها شامل مواردی هم‌چون بیماری‌های روانی، شکل فعال بیماری سل، جذام و برخی موارد دیگر می‌شود. تا قبل از سال ۲۰۱۰ بیماری ایدز هم در این لیست قرار می‌گرفت اما در حال حاضر این ویروس تاثیری را در فرآیند اخذ ویزای آمریکا ندارد.

بعد از گذراندن معاینات پزشکی گرین کارت یک پاکت مهر و موم شده دریافت خواهید کرد که باید آن را در زمان مصاحبه به کنسولگری تحویل بدهید.

 

4-مصاحبه سفارت

بعد از گذراندن مراحل یاد شده اکنون زمان مصاحبه گرین کارت رسیده است. در هنگام مصاحبه همراه داشتن تمام مدارک گرین کارت به صورت اصل ، نتایج کمیسیون پزشکی و هم‌چنین دعوت‌نامه شما برای مصاحبه لازم است.

در محل سفارتخانه باید هزینه ویزا را که برای هر نفر ۳۳۰ دلار است پرداخت کنید. اما این بدان معنا نخواهد بود که به طور قطعی ویزای آمریکا را گرفته‌اید زیرا اهمیت مرحله مصاحبه گرین کارت کمتر از آماده‌سازی مدارک و انجام معاینات پزشکی نیست. البته نیازی هم نیست که برای مصاحبه کار ویژه‌ای مثل خواندن مقالات علمی و غیره را انجام دهید زیرا سوالات مصاحبه گرین کارت یک سری سوال استاندارد شخصی و خانوادگی خواهد بود. به عنوان مثال از برخی زوج‌های جوان سوالاتی نظیر این که چه زمانی همدیگر را دیده‌اند پرسیده می‌شود تا تأیید شود که یک رابطه صوری وجود نداشته است.

به طور کلی اهداف اصلی مصاحبه گرین کارت آمریکا این است که افراد مراجعه‌کننده برای مصاحبه با اطلاعات ثبت شده مطابقت داده شوند و از آن‌ها اثر انگشت گرفته شود. هم‌چنین نتایج مربوط به کمیسیون پزشکی و سایر مدارک بررسی خواهند شد.

توصیه ما این است که چند روز قبل از وقت سفارت به کشور مورد نظر برای انجام مصاحبه سفر کرده و طوری برنامه‌ریزی کنید که تا چند روز بعد در آن کشور بمانید. دلیل این موضوع هم به فرآیند گرفتن ویزا مربوط می‌شود که بعد از طی شدن مراحل و انجام مصاحبه معمولا چند روزی طول خواهد کشید تا در پاسپورت شما ثبت شود. در این مدت هم پاسپورت شما در سفارت‌خانه مربوطه باقی خواهد ماند.

 

جهت تعیین وقت مشاوره و راهنمایی جهت تکمیل مدارک با مجموعه کارت سبز از طریق روش های زیر  در ارتباط باشید

 

شماره تلگرام و واتساپ:
09391324467

شماره تماس شرکت:
02146084485

کانال اطلاع رسانی تلگرام
cartesabz@

📌 پیج اینستاگرام:
‏instagram.com/cartesabz