چه تعداد متقاضی انتخاب خواهند شد؟

بیش از 55 هزار نفر از متقاضیان در سراسر جهان انتخاب می شوند. این یعنی آماده سازی 55 هزار ویزا برای افراد جهت مهاجرت به ایالات متحده. پیشتر 50 هزار نفر انتخاب می‌شدند اما حال این تعداد به 55 هزار نفر رسید. انتظار می رود در سال های آینده با تعداد بیشتری از متقاضیان انتخابی رو به رو شویم و ایالات متحده نیز آنها را براساس قوانینی در لاتاری گرین کارت انتخاب می کند. انتخاب به شکل تصادفی توسط سیستم کامپیوتری کنسول وزارت امورخارجه ایالات متحده در کنتاکی انجام می گیرد.

 

چه تعداد مدرک باید ارسال کرد؟

براساس قانون در هر لاتاری تنها یک بار می تواند ثبت نام داشت و سهم هر فرد یک بار است. افرادی که بیش از یک بار شرکت کرده یا ثبت نام می کنند، رد خواهند شد و صلاحیت ندارند. وزارت امورخارجه با استفاده از فناوری های پیشرفته افرادی که چندین بار به ثبت نام می پردازند را شناسایی کرده و آنها را رد صلاحیت می کند. با این حال یک زوج می تواند دو بار ثبت نامی داشته زیرا سهم هر فرد یک ثبت نام است و مشکلی وجود نخواهد داشت.

تنها برنده شدن بسته به شانس افراد یا زوج موردنظر دارد.

آیا روشی برای افزایش شانس وجود دارد؟

 بله و خیر. تمام متقاضیان توسط سیستم کامپیوتری به شکل تصادفی انتخاب می شوند. اگر شما ازدواج کرده اید می توانید با همسرتان در دو نوبت ثبت نام کنید و این یعنی شانس شما دو برابر می شود. به صورت معمول از آنجایی که تنها یک بار قابلیت ثبت نام در هر دوره وجود دارد، به شانس افراد بستگی داشته اما در صورت ازدواج این شانس به دلیل افزایش تعداد ثبت نامی ها می تواند بیشتر شود. در غیر این صورت روش دیگری جهت افزایش شانس برنده شدن در لاتاری گرین کارت ایالات متحده وجود ندارد تا به آن اشاره کرد. زیرا همه چیز براساس قانون انجام می گیرد و این روش ها همگی غیرقانونی هستند.

چند ویزا به هر کشور تعلق می گیرد؟

ویزا در میان شش منطقه جغرافیایی توزیع می شود. تعداد بیشتر به مناطقی تعلق می گیرد که از میزان تقاضا کمتری برخوردار هستند. هیچ کشوری نمی توانند هر سال بیش از 7 درصد ویزا را به خود اختصاص دهند، بنابراین به طور عادلانه ای هر کشور می تواند متقاضی داشته که ویزا گرین کارت ایالات متحده به آن تعلق می گیرد.

آیا شهروندان ایالات متحده می توانند شرکت کنند؟

افرادی که شهروند ایالات متحده هستند و در کشور دیگری ساکن هستند نیز می توانند در لاتاری گرین کارت ایالات متحده شرکت داشته باشند.

آیا همسر و شوهر می توانند هر یک فرم جداگانه ای داشته باشند؟

بلکه هر یک از همسر یا شوهر می توانند در فرم جداگانه ای ثبت نام کنند. همچنین هر یک از آنها می توانند با شرکت در لاتاری شانس خود را محک زده و در صورت برنده شدند قادرند همسر یا شوهر خود را در مهاجرت به همراه داشته باشند. بنابراین اگر شما ازدواج کردید می توانید از همسر یا شوهر خود بخواهید با ثبت نام در لاتاری شانس مهاجرت به ایالات متحده را افزایش دهد، بدون شک نتیجه بخش خواهد بود.

اگر من برنده شوم، می توانم با خانواده مهاجرت کنم؟

نه، شما می توانید با همسر یا شوهر خود به ایالات متحده مهاجرت کنید اما اینکه بخواهید با تمامی خانواده مهاجرت داشته باشید بسته به سپری کردن مراحل قانونی دارد. اگر شرایط لازم مهیا باشد و مشکلی در فرم ها پیش نیاید، می توانید در کنار خانواده مهاجرت کنید. گفتنیست در صورت وجود اشکالاتی بدون شک شما در برنده شدن رد صلاحیت می شوید.

هنگامی که برنده شوم چگونه مطلع خواهم شد؟

در کنسولگری کنتاکی در ویلیامزبرگ تمامی متقاضیان متناسب با هر منطقه شماره گذاری می شوند. پس از پایان فرآیند ثبت نام تمامی متقاضیان، یک رایانه به صورت تصادفی متقاضی را از میان تمام فرم‌های دریافت شده متناسب با هر منطقه جغرافیایی انتخاب می کند. در هر منطقه چند متقاضی انتخاب می شوند و به لیست برندگان منتقل خواهند شد. فردی که برنده می شود یک نامه اعلان توسط مرکز کنسولی کنتاکی در ویلیامزبورگ برای آن ارسال می شود که باید دستورالعمل درخواست ویزا را پر نماید. مرکز کنسولی کنتاکی در ویلیامزبورگ پس از دریافت فرم تکمیل شده، ادامه فرآیند صدور ویزا را سپری می کند و در نهایت افراد ویزا خود را می توانند دریافت کنند.

در نهایت اگر کشور شما واجد شرایط برای شرکت در لاتاری نیست می توانید به عنوان کشور والدین خود ثبت نام کنید. بنابراین اگر متولد کشوری هستید که در لیست خاص قرار دارد نمی توانید در لاتاری ثبت نام کنید. بنابراین بایستی باتوجه به مکان تولد والدین شرکتی در لاتاری داشته باشید. ایالات متحده هرازگاهی قوانین جدیدی صادر می کند که پیرامون شرایط ثبت نام افراد برای شرکت در لاتاریست. ممکن است در آینده شاهد قوانین جدید دیگری باشیم که راه را برای افراد متولد شده در کشور خاص باز می کند.

متاسفانه در حال حاضر چنین چیزی ممکن نیست و باید تابع قوانین ایالات متحده بود.

چند نفر از متقاضیان انتخاب می شوند؟

55 هزار ویزا صادر می شود اما بیش از این تعداد نیز انتخاب می شوند. از آنجایی که در ابتدا 50 هزار نفر انتخاب می شوند اما برخی پیگیری برای دریافت ویزا ندارند و در این بین چندین هزار قرعه بیشتری صورت می گیرد تا حداقل 50000 نفری به دریافت ویزا بپردازند. بنابراین اگر برنده شدید سعی کنید به دریافت ویزا خود بپردازید و اگر برنامه ای برای شرکت ندارید از همان ابتدا تصمیم نهایی گرفته شود. سیستم کامپیوتر کنسولی کنتاکی تضمین نمی کند شما در میان برندگان خواهید بود.

چندبار می توان ثبت نام کرد؟

قانون تنها یک بار ثبت نام برای هر فرد را می پذیرد و این یعنی ارسال یک مدرک. اگر فردی بیش از یک بار ثبت نام کند، شناسایی شده و رد صلاحیت می شود. وزارت امور خارجه از فناوری های پیشرفته ای در جهت شناسایی این افراد به کار می گیرد. فرد خاصی نه تنها رد صلاحیت می شود بلکه ممکن است سابقه منفی در ثبت نام آن ثبت شود و برای چند باری نتواند به ثبت نام بپردازد.

با این حال زوج ها می توانند هر یک جداگانه شانس خود را امتحان کنند و مقایسه با فرد مجرد از شانس بیشتری برخوردار هستند

http://www.usadiversitylottery.com/faq.php

همچنین بخوانید:

سوالات متداول درباره لاتاری گرین کارت/ قسمت اول

 سوالات متداول درباره لاتاری گرین کارت ایالات متحده/ قسمت سوم

3 پاسخ
 1. فری
  فری گفته:

  افرادی که شهروند ایالات متحده هستند و در کشور دیگری ساکن هستند نیز می توانند در لاتاری گرین کارت ایالات متحده شرکت داشته باشند.
  کسی که سیتیزن هست برا چی به گرین کارد نیاز داره؟!

  پاسخ
 2. m
  m گفته:

  سلام. من برای عکس گرین کارت در عکاسی عکس گرفتم و گفتم برای لاتاری هست. اما پس زمینه عکس را روتوش کرده و سفید کرده اند. آیا می توانم با این عکس ثبت نام کنم؟ فقط پس زمینه عکس روتوش شده است. ممنونم از راهنمایی شما

  پاسخ
  • روابط عمومی کارت سبز
   روابط عمومی کارت سبز گفته:

   اگر شانه ها مشخص هست و صورت شما مشخصه هیچ مشکلی نداره

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.