سوالات متداول درباره لاتاری گرین کارت ایالات متحده/ قسمت اول

گرین کارت چیست؟

گرین یک ویزا مهاجرتی به ایالات متحده است. این ویزا به شما اجازه می دهد تا به صورت قانونی در زمینه کار، تحصیل یا هر چیز دیگری به ایالات متحده مهاجرت کنید. دارندگان گرین کارت همچنین از مزایا سلامتی، آموزشی و حقوق دیگر شهروندان ایالات متحده برخوردارند. حتی کسانی که از آن برخوردارند پوینت مثبتی در کسب ویزا توسط دیگر اعضای خانواده خواهد بود. گرین کارت اجازه می دهد افراد اقامت دائم در ایالات متحده داشته باشند. معمولا به کارت اقامت دائم ایالات متحده گرین کارت است.

برنامه لاتاری گرین کارت چیست؟

برنامه لاتاری گرین کارت ایالات متحده یک روندیست برای دریافت گرین کارت که افراد با ثبت نام درآن در صورت برنده شدن می توانند گرین کارت یا همان کارت اقامت دائم را دریافت کنند. این برنامه ویزای اقامت دائم برای افرادیست که شرایط لازم را برای حضور در لاتاری و ثبت نام آن دارند. برندگان به صورت تصادفی توسط وزارت امورخارجه ایالات متحده انتخاب خواهند شد.

احتمال برنده شدن در لاتاری گرین کارت چگونه است؟

احتمال برنده شدن متقاضیان در لاتاری گرین کارت بسته به کشور و محل تولد آنها دارد. بنابراین برای آگاهی از درصد شانس باید به وب سایت موردنظر وزارت امورخارجه ایالات متحده مراجعه کنید.

چه افرادی واجد شرکت در لاتاری گرین کارت هستند؟

متقاضی در درجه نخست باید از شرایط لازم برخوردار باشد و شهروند کشوری محسوب شود. سپس با مراجعه به وب سایت وزارت امور خارجه ایالات متحده می تواند جزئیات بیشتر را مشاهده کند.

درباره همسر و فرزندان چگونه است؟

اگر شما برنده لاتاری شوید، همسر و فرزندان کمتر از ۲۱ سال می توانند به عنوان خانواده شما به ایالات متحده مهاجرت کنند و تنها باید به تکمیل فرم پرداخت.

آیا حداقل سنی برای شرکت وجود دارد؟

حداقل سنی برای شرکت وجود ندارد اما متقاضی باید مدرک دوره دبیرستان را کسب کرده باشد و این امر تنها در سن ۱۸ سالگی ممکن است.

الزامات آموزشی و تجربه کاری برای شرکت چیست؟

شما باید حداقل تحصیلات دبیرستان را به اتمام رسانده بو سابقه کاری دو تا پنج ساله ای را سپری کرده باشید. بنابراین متقاضی نمی تواند بدون تحصیلات دبیرستان و سابقه شغلی دو تا پنج ساله در لاتاری گرین کارت ایالات متحده شرکت کند. این قوانین از الزامات آموزشی و تجربه کاری برای ثبت نام در لاتاری می باشد. البته ممکن است در آینده قوانین دیگری جایگزین شود اما در حال حاضر به همین روش پیش رفته و تغییری نداشته است.

چرا شهروندان برخی کشورهای خاص واجد شرایط برای شرکت در لاتاری نیستند؟

وزارت امورخارجه ایالات متحده شهروندان کشورهای خاصی که مهاجرت بسیاری از این کشورها به ایالات متحده صورت می گیرد را در لیست کشورهای خاص می گذارد. از این رو شهروندان این کشورها شرایط لازم را برای شرکت در لاتاری گرین کارت ندارند. قانون امریکا بدین شکل است که اگر در ۵ سال گذشته بیش از ۵۵ هزار نفر به ایالات متحده مهاجرت داشتند در لیست کشورهای خاص قرار گیرند. با این حساب شهروندان این مناطق محدودیتی در ثبت نام لاتاری گرین کارت داشته و به سختی می توانند برنده لاتاری مورد بحث شوند.

اگر من در کشوری متولد شوم که واجد شرایط نیست راه چاره چیست؟

اگر شما در کشوری متولد شوید که واجد شرایط نیست شما می توانید به واسطه همسر خود که از گرین کارت برخوردار است مهاجرتی داشته باشید. به همین شیوه فرزندتان نیز حق مهاجرت را پیدا خواهد کرد و محدودیتی برای آن به وجود نخواهد آمد.

با این حساب در صورت متولد شدن در کشوری خاص می توان از روش واسطه ای بهره گیرید. البته می توانید در صورت متولد شدن در کشور عدم واجد شرایط، باتوجه به کشور والدین خود ثبت نامی داشته باشید. در صورتی که اطلاعات جداگانه و متفاوتی دارید می توانید آن را در فرم ذکر کنید و هزینه اضافی نیز باید پرداخت شود. کشور محل تولد در حقیقت همان منطقه ای است که شما بومی آن محسوب می شوید

از آنجایی که شما می خواهید به کشور ایالات متحده مهاجرت کنید، می توانید طبق مقرارت از روش هایی بهره گیرید و با شرایط خاص مهاجرتی به کشور دوم داشته باشید.

http://www.usadiversitylottery.com/faq.php

 

همچنین بخوانید:

 سوالات متداول درباره لاتاری گرین کارت ایالات متحده/ قسمت دوم

 سوالات متداول درباره لاتاری گرین کارت ایالات متحده/ قسمت سوم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.