شرایط، نکات و الزامات متقاضیان شرکت در لاتاری و ثبت نام گرین کارت

آیا شما شرایط لازم را برای حضور در لاتاری گرین کارت DV-2020 ایالات متحده دارید؟

ثبت نام برای حضور در برنامه لاتاری ویزا گرین کارت DV-2020 ایالات متحده باز بوده اما باید از دو شرایط لازم برخوردار باشید که در ادامه به آنها پرداخته می شود. اگر از دو شرایط لاتاری مورد اشاره برخوردار باشید، می توانید یکی از افراد حاضر در برنامه لاتاری ویزا گرین کارت DV-2020 ایالات متحده به شمار روید. گفتنیست لاتاری سال جاری به عنوان DV-2020 Lottery شناخته شده و در سال ۲۰۲۰ متقاضیان موردنظر موفق می شوند با دریافت ویزا به ایالات متحده نقل مکان کرده و در این کشور زندگی کنند. برای دریافت ویزا بایستی نخست در لاتاری برنده شده و فرم های مخصوص مهاجرت را پر کنند. سپس در یک مصاحبه ای شرکت کرده که در سفارت کشور مربوطه برگزار می شود و باید در این مصاحبه نیز موفق بیرون آیند.

اما شرایط لازم برای حضور در لاتاری گرین کارت DV-2020 ایالات متحده چیست؟

۱- داشتن ملیت یک کشور برای حضور در لاتاری گرین کارت DV-2020 ایالات متحده
برای داشتن شرایط لازم جهت گرفتن تسهیلات گوناگون ویزا ایالات متحده، شما باید شهروند یک کشور خارجی بوده و ملیتی داشته باشید. البته کشورهایی که نرخ مهاجرت کمی به ایالات متحده دارند در این زمینه شانس آنها بیشتر است. افرادی که در کشورهایی با نرخ مهاجرت بالا به امریکا متولد می شوند، بدون شک از لیست حذف خواهند شد. در فهرست زیر می توانید کشورهایی که سال ۲۰۱۸ واجد شرایط برای حضور در لیست نیستند را مشاهده کنید:
• بنگلادش
• جمهوری دومینیکن
• مکزیک
• کره جنوبی
• برزیل
• السالوادور
• نیجریه
• انگلستان
• ویتنام
• پاکستان
• هایتی
• کانادا
• هند
• چین
• پرو
• کلمبیا
• جامئیکا
• فیلیپین

شهروندان کشورهای دیگر به جز فهرست فوق می توانند در این لاتاری شرکت کنند. لاتری که برنده آن از کارت اقامت دائم در ایالات متحده برخوردار خواهد شد و به عنوان شهروند ایالات متحده به شمار خواهد رفت. این برنامه مهاجرت به عنوان گرین کارت نیز شناخته می شود و تنها شرط داشتن ملیت کشوری برای حضور در لاتاری کافی نیست. زیر شرط دومی وجود داشته که افراد برای حضور در برنامه باید از آن بهره ببرند.
نکته ای که می تواند در برای شهروندان کشورهای فوق وجود داشته باشد این است که اگر والدین یا همسر این افراد ملیت کشوری به جز لیست مورد اشاره را دارند، براساس برخی قوانین مجوز حضور در لاتاری را می توانند کسب کنند. البته برای کسب جزئیات بیشتر بهتر است تحقیق و جستجوی بیشتری داشته باشید.
همانطور که گفته شده بریتانیا در لیست حضور داشته و این کشور مناطق وابسته ای چون آنگویلا، برمودا، جزایر ویرجین بریتانیا، جزایر کیمن، جزایر فالکلند، جبل الطارق، مونتسرات، پیتکرن، سنت هلن، جزایر ترکس و کایکوس به جز ایرلند شمالی را دارد. بومیان نوار غزه نیز می توانند به عنوان شهروند امارات متحده عربی شناخته شده و شهروندان مصری نیز باید از ملیت مصری خود استفاده کنند.
بومیان متولد شده در هنگ کنگ، ماکائو و تایوان نیز می توانند در لاتاری گرین کارت DV-2020 ایالات متحده حضور داشته باشند.

۲- داشتن تجربه کاری یا تحصیلات لازم برای حضور در لاتاری گرین کارت DV-2020 ایالات متحده
برای فردی که در امریکا متولد نشده و شهروند این کشور نیست بایستی دارای یکی از شرایط مورد بحث برای حضور در لاتاری گرین کارت است. علاوه بر آن متقاضی دریافت ویزا ایالات متحده باید دو شرط زیر را دارا باشد:
گزینه ۱:
متقاضی بایستی از تحصیلات عالی یا معادل دیگری برخوردار باشد تا بتواند در لاتاری حضور پیدا کند. تحصیلات دبیرستان یا معادل آن بدان معناست که افراد می بایست دوره دوازده ساله دانش آموزی را سپری کرده و مدرک را دریافت کرده باشند. با این حساب بایستی مدرک تحصیلات عالی را برای حضور در لاتاری گرین کارت داشت و بدون مدرک تحصیلاتی بدون شک نمی توان حضوری پیدا کرد.
گزینه ۲:
متقاضیان بایستی بین ۲ تا ۵ سال سابقه کاری داشته و در مشاغلی که درون این لینک وجود داشته، سابقه کسب کرده باشند.

اطلاعات تکمیلی و نکاتی برای متقاضیان شرکت در لاتاری آمریکا

شرایط، نکات و الزامات متقاضیان شرکت در لاتاری و ثبت نام گرین کارت

افرادی که می‌خواهند در این لاتاری شرکت کنند باید حداقل دو شرط زیر را داشته باشند:

 • سن ۱۸ سال به بالا
 • مدرک دیپلم یا بالاتر

در صورتی که تحصیلات زیر دیپلم دارید، باید طی ۵ سال اخیر، دو سال سابقه کار تخصصی داشته باشید. عنوان شغلی تخصصی شما باید منطبق با شرایط اداره کار ایالات متحده باشد. این شغل‌ها در شبکه اطلاعات شغلی آمریکا در مناطق مختلف دسته بندی شده‌اند و تخصص شما باید در Zone ۴-۵ باشد.

در صورتی‌که دو شرط سن (۱۸ سال) و مدرک تحصیلی حداقل دیپلم را دارید، به راحتی می‌توانید در این قرعه‌کشی شرکت کنید.

هیچ حداقل سنی برای شرکت کنندگان وجود ندارد، اما شرط داشتن مدرک پایان دبیرستان یا دو سال سابقه کار برای درخواست کننده اصلی در زمان ارائه درخواست، عملا بیشتر افراد زیر ۱۸ سال را فاقد شرایط می‌کند.

هم چنین، بین کسی که حداقل مدرک را دارد با کسی که بالاترین درجه علمی و مدرک دانشگاهی دارد هیچ فرقی وجود نمی‌کند.

افراد خانواده مجاز ثبت نام در لاتاری

افراد مجرد بالای ۱۸ سال می‌توانند به تنهایی در لاتاری شرکت کنند. افراد متاهل می‌توانند با همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود در لاتاری شرکت کنند.

افراد متاهل، می‌توانند دو بار در لاتاری شرکت کنند. به این صورت که یک فرم یک بار برای آقا پر شود و اطلاعات خانم در آن گنجانده شود و یک بار خانم فرم را پر کند و اطلاعات آقا را در فرم خود بگنجاند. این کار کاملا قانونی است و می‌تواند شانس افراد متاهل را دو برابر کند.

افراد مجرد بین ۱۸ تا ۲۱ سال می‌توانند هم به صورت انفرادی ثبت نام کنند و هم به همراه والدین خود. بدین ترتیب ۳ بار در لاتاری شرکت کرده‌اند و این امر شانس برنده شدن‌شان را بیشتر می‌کند و در صورت برنده شدن هر یک از والدین، می‌توانند به همراه آنها مهاجرت کنند.

یک فرد در صورت برنده شدن، فقط می‌تواند همراهان مجاز خود را که نام آن‌ها را در زمان ثبت نام در لاتاری در فرم قید کرده، با خود به آمریکا ببرد.

نکاتی برای  افراد متقاضی :

متقاضی یا میبایست دارای دیپلم دبیرستان (یا معادل آن) باشه, و یا در طی پنج سال گذشته حداقل دو سال در حرفه ای که جهت اشتغال به آن به حداقل دو سال آموزش یا تمرین نیاز است اشتغال داشته باشه .

 برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال متقاضی نیز در صورت برنده شدن بصورت اتوماتیک ویزای مهاجرت به آمریکا صادر مي شه. زن و شوهر می توانند جهت دوبل کردن شانس برنده شدن خود هر کدام بصورت جداگانه تقاضا كنن. اگر زن یا شوهر هر کدوم برنده بشن همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال آنها بصورت اتوماتیک برنده و شامل تقاضا مي شن. فرزندان بالای ۲۱ سال و فرزندان متاهل زیر ۲۱ سال می بایست تقاضای جداگانه تنظیم کنن و امکان شرکت از طریق تقاضانامه والدین خود را ندارن.

  شما می بایست نام همه فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود را در تقاضای خود درج کنین بدون توجه به اینکه فرزند بیولوژیکی شما باشه, فرزند همسرتان از یک ازدواج قبلی باشه و یا اینکه شما آنها را به فرزندی قبول کرده باشین. فقط در صورتیکه فرزندتان هم اکنون دارای اقامت آمریکا بوده و یا تبعه آمریکا باشد لازم نیست که نام اونها را در تقاضای خود درج کنید. نام همه فرزندان زیر ۲۱ سال خود را در تقاضا درج کنید حتی اگه الان با شما زندگی نمی کنن و یا حتی اگر تصمیم ندارین که در صورت برنده شدن در قرعه کشی آنها را با خود به آمریکا ببرین يا حتي بچه شير خواره هست.

کامپیوتر به صورت اتفاقی اشخاصی با فرم های حائز شرایط را انتخاب مي كنه. این افراد بین ماه مه تا ژوئیه سال بعد نامه ای حاوی خبر انتخاب شدنشون و دستورالعمل های بعدی از جمله اطلاعاتی در مورد هزینه های مربوط به مهاجرت به ایالات متحده دریافت مي كنن. کسانی که انتخاب می شن توسط ایمیل (نامه الکترونیکی) این خبر را دریافت نمي كنن. کسانی که انتخاب نمی شن هیچ خبری [از طریق نامه یا ایمیل] دریافت نمي كنن. سفارت ها و کنسول گری های ایالات متحده نمی تونن لیست منتخبین قرعه کشی را تهیه کنن. همسران و فرزندان زیر ۲۱ سال و مجرد متقاضی منتخب اصلی می تونن جهت همراهی او درخواست ویزا كنن. ویزا در فاصله زمانی بین اول اکتبر تا ۳۰ سپتامبرصادر مي شه.

 چندین میلیون از تقاضاهای شرکت در قرعه کشی گرین کارت که سالانه به مقامات آمریکایی تسلیم میشن به دلیل عدم رعایت نکات ضروری در تنظیم صحیح تقاضا از دور قرعه کشی خارج میشن.

ما مطالب را به ۱۰ بخش عمده تقسيم كرديم:

۱- ثبت نام در قرعه كشي

۲- برنده شدن و پر كردن فرمهاي پاكت اول و ارسال مدارك

۳- منتظر شدن براي كارنت شدن شماره شما در سايت KCC

۴- پيدا كردن يك اسپانسر جهت ساپورت

۵- رسيدن پاكت دوم كه زمان مصاحبه اول تو اون مشخصه و ارسال مدارك

۶- انجام معاينات پزشكي

۷- مصاحبه و انگشت نگاري در كنسولگري

۸- انتظار براي FBI چك

۹- مصاحبه دوم جهت زدن مهر ويزا به پاسپورت

۱۰- تهيه بليط هواپيما

 

5 پاسخ
 1. Mohammad kazemzadeh
  Mohammad kazemzadeh میگه:

  سلام.یکی از دوستان سال گذشته در لاتاری برنده شد.اما به گفته خود به دلیل فرمان ترامپ…موفق به کسب ویزا نشد.حدود ۱۰ میلیون تومان هزینه کرده…آیا واقعا به دلایل سیاسی ایشون رد شده؟آیا گرفتن ویزا در شرایط سیاسی امروز کار راحتی هست یا نه؟

  پاسخ
  • کارت سبز
   کارت سبز میگه:

   سلام، با تشکر از تماس شما
   بله صدور ویزا امکانپذیر است

   به نسبت قبل سخت شده، اما با انجام امور در سریعترین زمان و پیگیری زیاد و البته راهنمایی توسط مشاوران دریافت ویزا امکانپذیر خواهد بود

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.