قوانین و مقررات کارت سبز

ورود کاربران به وب‏‌سایت کارت سبز هنگام استفاده از خدمات ارائه شده توسط این مجموعه به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط، قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین از سوی کاربر است. نام و پیوند مجموعه با عنوان “کارت سبز” و “www.cartesabz.net” است، نام های مشابه یا سایت های مشابه با پسوند و پیشوند دیگر، نوعی جعل و سوء استفاده بوده و ارتباطی با کارت سبز ندارند.

تمامی خدمات اين وب سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

 در واقع، مجموعه کارت سبز با کسب کلیه مجوزهای لازم از طریق کارشناسان متخصص و مجرب امور ثبت نامی مورد نیاز عموم افراد را انجام می دهد اما صرفا به عنوان واسطی بین متقاضی و مراجع عمل می کند.

احراز هویت

جهت هر گونه مکاتبه و هر نوع درخواستی، شما صرفاً می بایست از طریق شماره موبایلی که با آن ثبت نام کرده اید اقدام نمایید. لذا درخواست های تلفنی، تلگرامی و واتساپی که با شماره یا آیدی دیگری باشند، ترتیب اثر داده نمی شوند.

ایراد در اطلاعات ارسالی

در صورتیکه شخص متقاضی ثبت نام، در هنگام ارائه مدارک ثبت نامی، اطلاعات مورد نیاز را سهواً یا عمداً اشتباه اعلام نماید، مسئولیتی بر عهده مجموعه نخواهد بود.

در ثبت نامهایی که نیاز است افراد متاهل به صورت متاهلی با درج اطلاعات همسر و فرزندان زیر 21 ساله اشان ثبت نام نمایند، مسئولیت عدم درج اطلاعات خانواده بر عهده خود شخص ثبت نام کننده خواهد بود و مجموعه کارت سبز مسئولیتی از این بابت ندارد.

همچنین در ثبت نامهایی که نیاز به داشتن پاسپورت معتبر است، تنها ثبت نام افرادی انجام خواهد شد که پاسپورت معتبر داشته باشند و از ثبت نام افرادی که قصد دارند با پاسپورت جعلی یا با پاسپورتی که اعتبار ندارد، ثبت نام نمایند جلوگیری به عمل می آید و این گونه افراد حق هیچ گونه اعتراض و دعاوی را نخواهند داشت.

دارا نبودن سن قانونی

برای ثبت نام هایی که شرط دارا بودن 18 سال سن تمام در آن لحاظ شده است، امکان ثبت نام افراد زیر 18 سال وجود ندارد، در باقی موارد هم کسب اجازه از والدین ضروری است و مجموعه کارت سبز مسئولیتی در قبال این گونه افراد ندارد.

مشکلات ثبت نام اقوام و دوستان

به هیچ عنوان ثبت نام برای اقوام و دوستان مورد پذیرش نیست، و هر شخص می بایست خود شخصاً برای ثبت نام اقدام نماید. لذا مجموعه کارت سبز از پذیرش ثبت نام اقوام و دوستان شما به علت بروز خطاهای احتمالی، جلوگیری به عمل می آورد، و اگر شخصی بدون اطلاع مجموعه اقدام به چنین کاری نماید، به هیچ عنوان مجموعه کارت سبز مسئولیتی در این خصوص نمی پذیرد و مبلغ ایشان بازگشت داده نمی شود.

شرایط بروز خطا

در صورت بروز هرگونه خطا و عدم دسترسی به پورتال اصلی، از جمله خطاهای سیستمی، شلوغی وب سایت، خطا هنگام ورود داده، حوادث طبیعی و غیرقابل پیش بینی و قطعی سراسری اینترنت کشور که منجر به عدم ثبت نام شود، هیچگونه مسئولیتی به عهده مجموعه کارت سبز نبوده و مبلغی عودت داده نمی شود و متقاضی حق هیچگونه اعتراض و دعاوی حقوقی را ندارد. (لازم به ذکر است در مواردی که ثبت نام به تاریخ دیگری موکول می شود، بدون دریافت هزینه مجدد ثبت نام متقاضی بدون اشکال انجام خواهد شد).

شرایط تاخیر 

در صورتیکه مدارک مورد نیاز ثبت نام تا موعد مقرر اعلام شده از سوی مرجع ذیربط برای مجموعه کارت سبز ارسال نشود، در صورت امکان ثبت نام انجام می شود، در غیر این صورت، مسئولیتی بر عهده مجموعه نخواهد بود.

شرایط بازگشت مبلغ ثبت نام

در صورتیکه شخص متقاضی به هر دلیلی، پس از پرداخت هزینه قصد انصراف داشته باشد، طبق قوانین با آن رفتار خواهد شد به صورتی که :

  1. اگر متقاضی در مرحله اول از ادامه روند ثبت نام پشیمان شود (اطلاعات دریافت و بررسی اولیه انجام شده باشد) عودت وجه با کسر 30 درصد هزینه همراه خواهد بود.
  2. اگر متقاضی در مرحله دوم از ادامه روند ثبت نام پشیمان شود (اطلاعات دریافت و کلیه اقدامات انجام شده باشد اما در سامانه اصلی ثبت نشده باشد) عودت وجه با کسر 70 درصد هزینه همراه خواهد بود.
  3. در صورتی که فرآیند کاری متقاضی انجام شده باشد، به علت انجام شدن کار و تکمیل فرایند سفارش به هیچ عنوان امکان عودت وجه وجود ندارد.

** لازم به ذکر است در صورت کنسل کردن، مجموعه کارت سبز مسئولیتی در خصوص ادامه روند خدمات درخواستی شخص ندارد.

شرایط موکول کردن ثبت نام به دوره بعد

اگر شخص متقاضی نتواند در مهلت زمانی اعلام شده مدارک لازم را مهیا سازد و یا شرایط لازم برای شرکت در آن دوره ثبت نامی را نداشته باشد، می تواند درخواست نماید که ثبت نامش به دوره بعد موکول گردد. لازم به ذکر است این شخص تنها می تواند ثبت نامش را به دوره بعد موکول سازد و  موکول سازی به دو دوره بعد یا بیشتر به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد.

مراجعه حضوری

در ایام کرونا برای جلوگیری از ازدحام و تجمع افراد، مراجعه حضوری تنها با وقت قبلی امکان پذیر خواهد بود. همچنین از آنجایی که مراجعه چندباره به مجموعه باعث ایجاد مشکل و اختلال در امور مربوطه پرسنل و سبب تجمع بی مورد خواهد شد، طبق قوانین از پذیرش چندباره افراد معذوریم.

نکته: مجموعه کارت سبز امور غیر قانونی را نمی پذیرد و تابع قوانین جاری کشور می باشد.

قوانین و مقررات فوق ممکن است هر زمان با توجه به قوانین مراجع ذیربط تغییر نمایند، لذا متقاضیان محترم می بایست در مشاهده این صفحه در زمان ثبت نام و پس از ثبت نام اقدام نمایند.