لاتاری گرین کارت ایالات متحده با اطلاعات بیشتر

کشورهای واجد شرایط لاتاری گرین کارت ایالات متحده

سوال: معنی “شرایط پذیرش” و “قابل پرداخت” چیست؟ آیا وضعیتی وجود دارد که در آن یک فرد یا افرادی که در یک کشور واجد شرایط متولد نشده باشند ممکن است درخواست شود؟

پاسخ: کشور شما به طور معمول باید واجد شرایط پذیرش باشد. کشور شما واجد شرایط است مربوط به جایی می شود که شما زندگی می کنید و یا شهروند آن هستید. بومی به طور معمول به معنای کسی است که در یک کشور خاص متولد شده است، صرف نظر از کشور فعلی که اقامت داشته یا ملیت آن را پذیرفته است. برای اهداف مهاجرتی «بومی» همچنین می تواند به معنی کسی باشد که حق دارد به آن نسبت داده شود، به غیر از کشور دیگری که تحت قوانین بخش 202 (b) قانون مهاجرت و شهروندی، متولد شده حضور یابد.

به عنوان مثال، اگر شما در یک کشور متولد شدید که شهروندان آن را مجاز به ورود در لاتاری گرین کارت نیستند، اما همسر شما در یک کشور متولد شده است که بومیان آنها واجد شرایط ورود به لاتاری گرین کارت هستند، می توانید به عنوان کشور همسر خود درباره حضور در لاتاری گرین کارت پرسشی داشته باشید. ایده شما ممکن است ادعا کنید که به کشوری که همسر متقاضی شما متولد شده است، متقاضی دریافت شاکی است، با این که هر دو شما و همسرتان در درخواست لاتاری گرین کارت انتخاب شدید اما ویزا گرین کارت  مجزا را برای هر یک صادر نمی شود مگر به شرایط زیر:

 • همسر شما نیز واجد شرایط باشد و ویزا گرین کارت برای آن صادر شود.
 •  هر دو شما باید همراه با ویزا گرین کارت وارد ایالات متحده شوید.

به عنوان مثال: اگر شما در کانادا متولد شدید که بومیان مجاز برای شرکت در لاتاری گرین کارت نیستند، اما همسر شما در اسپانیا متولد شده است، که بومیان آنها واجد شرایط ورود به لاتاری گرین کارت هستند، می توانید کشور خود را از کشور تولد ( اسپانیا) به عنوان کشور خود را از واجد شرایط بودن تا زمانی که شما و همسرتا برای شرکت در لاتاری گرین کارت درخواست دادید، استفاده کنید.

به همین شیوه نیز می توان فرزند خود را در اخذ ویزا شرکت داد بدون آن مسئله ای وجود داشته باشد.

 

در نهایت، اگر شما در یک کشور که سال جاری واجد شرایط شرکت در لاتاری گرین کارت نیست و متولد آن هستید، شما می توانید از کشور تولد والدین خود بهره گیرید، تا زمانی که یکی از والدین شما متولد کشور سکونت شما نیستند. به عنوان مثال والدین شما ممکن است به دلیل مشاغل خود به طور موقت در کشور غیرمجاز زندگی کنند. به طور کلی، مردم به عنوان ساکن یک کشور محسوب نمی شوند، در صورتی که آنها فقط از کشور دیدن می کنند، در کشورشان تحصیل نکرده و یا از نظر قانونی رسمی نیستند، تحصیل در کشور به طور موقت یا در کشور ثالث به دلایل تجاری یا حرفه ای از طرف یک شرکت یا دولت ممکن می شود.

در صورتی که می خواهید جایگزینی مجدد داشته باشید، شما باید چنین اطلاعاتی را در فرم لاتاری گرین کارت تنوع آماری در قسمت کشور واجد شرایط، وارد کنید. لطفا توجه داشته باشید که لیست کشورهای نامعتبر واجد شرایط یا پرداخت هزینه، ممکن است ورود شما را بی فایده سازند.

 

تجربه کاری یا تحصیلی برای ورود به لاتاری گرین کارت

 

شما برای شرکت در لاتاری گرین کارت یکی از دو مورد شرایط زیر را داشته باشید.

 

مورد اول:

شما باید تحصیلات دبیرستان را به اتمام رسانده و مدرک لازمه را دریافت کرده باشید. البته می توان مدرک معادلی نیز داشت، بنابراین تحصیلات دوازده ساله اهمیت داشته و مدرکی پایین تر از آن شما را برای شرکت در لاتاری بازمی دارد. البته مدرک تحصیلات دبیرستان در حداقل است و می توانید حتی با مدرک دانشگاهی سطح بالا نیز شرکت کنید. البته ممکن است تحصیلات مورد اشاره اولیه در کمتر از 12 سال به اتمام رسیده باشد و هدف تنها همین برخورداری از مدرک تحصیلات اولیه است.

 

وزارت امور خارجه تحصیلات دبیرستان یا معادل آن را به معنی “موفقیت آمیز شدن دوره دوازده ساله تحصیلات ابتدایی و متوسطه در ایالات متحده یا موفقیت آمیز شدن در کشور دیگری از دوره رسمی تحصیلات ابتدایی و متوسطه قابل مقایسه با تکمیل دیپلم تحصیلات ابتدایی و متوسطه دوازده ساله در ایالات متحده. ” تعریف می کند. آزمون دیپلم تحصیلات عمومی (GED) یا معادل خارجی آن، این الزام را برآورده نخواهد کرد.

 

مورد دوم

شما می بایست 2 تا 5 سال گذشته در یکی از مشاغل زیر تجربه کاری داشته باشید:

اثبات این که شما این الزامات را انجام می دهید نباید هنگام ورود به لاتاری گرین کارت صورت گیرد. اما پس از انتخاب نام شما توسط یک مامور کنسولگری درخواست خواهد شد و شما به صورت رسمی برای ویزای اقامت دائم خود درخواست خواهید داد. افرادی که این الزامات اساسی را انجام نمی دهند، نمی توانند در برنامه حضور یابند. اگر انتخابی دارید، باید مدارک تحصیلی، تجربه کاری و کشور خود را مشخص کنید. به همین دلیل ما این اطلاعات را در فرم درخواست ارائه نمی کنیم.

وضعیت طلاق در لاتاری گرین کارت

به طور قانونی طلاق به این معنی است که یک دادگاه به طور رسمی اعلام کرده است که شما و همسر سابق خود را از لحاظ قانونی جدا شدید. طلاق قانونی بدان معنی است که همسر شما واجد شرایط برای مهاجرت به عنوان همسر سابق است.

 

فرزندان

شما باید تمام فرزندان خود را که ازدواج نکرده و زیر 21 سال سن دارند، لیست کنید. مگر اینکه آنها فرزندان واقعی شما نباشند و به همسران شما تعلق داشته باشند که طبق قوانین کشور شما به طور رسمی تصویب می شود. البته اگر این کودک قبلا شهروند یا ساکن دائمی قانونی ایالات متحده باشد و در لیست تمام فرزندان زیر 21 سال قرار گیرد حتی اگر در کنار شما زندگی نکند، باید نام آن برای شرکت در لاتاری ارائه شود.

 

http://www.usadiversitylottery.com/moreinfo.php#eowe

3 پاسخ
 1. بسم‌الله
  بسم‌الله گفته:

  سلام من بسم‌الله هستم از افغانستان ولایت سرپل مشکلاتی زیادی دارم من نمیتوانم به افغانستان زنده گی کرده چون که جانم در خطر است طالبان همه اعضایی خانواده هم را کوشتن

  پاسخ
 2. بسم‌الله
  بسم‌الله گفته:

  سلام من بسم‌الله هستم از افغانستان ولایت سرپل مشکلاتی زیادی دارم من
  نمیتوانم به افغانستان زنده گی کرده چون که جانم در خطر است طالبان همه اعضایی خانواده را کوشتن

  پاسخ
 3. بسم‌الله
  بسم‌الله گفته:

  سلام من بسم‌الله هستم از افغانستان ولایت سرپل 25 ساله من مشکلاتی زیاد دارم من تنها هستم من همه عضایی فامیل خود را از دست دادم من نمیتوانم به افغانستان رفته اگر یک چانس برایم بدهد خوشحال میشم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.